POKOLORUJMY PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI

Wzajemne wsparcie, zrozumienie problemów i potrzeb innych są bardzo ważne w dzisiejszym świecie. I choć różnimy się wyglądem, poglądami i zainteresowaniami to żyjemy na jednej planecie i powinien przyświecać nam jeden cel – dobro i uśmiech dziecka. To właśnie dziecko jest przyszłością naszej ziemi. Wierzymy, że uśmiechnięte i radosne dziecko potrafi stworzyć cudowny świat, nie tylko w swojej wyobraźni, ale też na kartce papieru. Dając symboliczną „kredkę” pomagamy dziecku wzrastać, rozwijać talenty i uczymy empatii. Dzięki temu nasz świat będzie lepszy.

Jesteśmy osobami, które chcą naprawiać świat. Projekt KREDKA DLA KENII powstał spontanicznie. Inicjatorką akcji jest nauczyciel naszej szkoły Pani Dagmara Pastwa, która nawiązała kontakt z jedną ze szkół podstawowych na południowym wybrzeżu Kenii i tam rozpoczął się projekt. Szkoła nazywa się MWABUNGO i jest jedną z wielu szkół w Kenii zmagającej się z ogromnymi trudnościami. Uczy się w niej około sześciuset uczniów, w dwunastu pomieszczeniach, a klasy liczą około pięćdziesięciu uczniów w jednym oddziale. Dachy tych pomieszczeń wymagają gruntownej naprawy. Ponadto w szkole brakuje trzech pomieszczeń także dzieci uczą się „pod drzewem mango”. Dzieci dostają od państwa jedynie książki, natomiast wyprawki muszą zapewnić im rodzice. Niestety wiele rodzin, nie stać na to, by dać dziecku podstawowe artykuły papiernicze, choćby takie jak kredki czy ołówki.

Kredka dla Kenii cieszy się dużym zainteresowaniem, łączy ze sobą wiele elementów tj. edukacyjny (konkursy plastyczne, szerzenie wiedzy o krajach partnerskich), językowy (prace wykonywane są często w języku angielskim, społeczny (uwrażliwia uczniów na trudności dzieci z trzeciego świata, łączy społeczności szkolne tj. uczniów, rodziców i nauczycieli) oraz promuje szkołę. Do projektu przyłączyło się kilka szkół z powiatu bielskiego.

Próbujemy również pomóc szkole organizując zrzutki na zakup na przykład sprzętu sportowego oraz na wysyłkę zebranych rzeczy. Zdając sobie sprawę z ogromnych trudności szkoły, których nie damy rady rozwiązać, mamy nadzieję, że mały projekt KREDKA DLA KENII pozwoli znaleźć w przyszłości sponsorów, którzy być może będą chcieli pomóc w jej większych potrzebach.

Jeśli nie jest Ci obojętny los dzieci i chcesz wywołać uśmiech na ich twarzy, to pomóż nam „pokolorować ich przyszłość” przekazując jedną symboliczną „kredkę” na projekt KREDKA DLA KENII.