II edycja akcji pomocowej Kredka dla Kenii już rozpoczęta. W trakcie I edycji udało nam się zebrać i wysłać do szkoły Mwabungo około 150 kilogramów artykułów papierniczych. Obecna edycja będzie obfitować w konkursy plastyczne, zajęcia na temat Kenii oraz wystawy.

W październiku 2021 roku w szkołach partnerskich ogłosiliśmy konkurs plastyczny „Mandala dla Kenii”. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiedzy o Afryce, życiu codziennym, historii, geografii i kulturze. Każda szkoła przeprowadza wewnętrzny konkurs i wybiera jedną najciekawszą mandalę w poszczególnych kategoriach. Termin nadsyłania prac konkursowych to 30 stycznia 2022. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 28.02.2022 r. na fanpage ”Kredka dla Kenii” na Facebooku. Wszystkie mandale, które zostaną przekazane organizatorom konkursu będą zaprezentowane podczas wernisażu w Klubokawiarni Perspektywa, który odbędzie się 12 marca 2022 roku o godz. 16.00.

W styczniu 2022 r. otworzyliśmy zrzutkę dla szkoły Mwabungo. W porozumieniu z dyrektorem szkoły Panem Vincentem Zahoro ustaliliśmy, że zebrane pieniądze ze zrzutki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego i na wysyłkę artykułów papierniczych. Liczymy na to, że znajdą się osoby, które wesprą naszą akcję pomocową. Zbiórka pieniędzy trwa do końca maja 2022 r.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/bw3756

W ramach akcji Kredka dla Kenii został zorganizowany międzyszkolny konkurs plastyczny Mandala dla Kenii

Wyniki konkursu:

I miejsce SP 33 im. Kornela Makuszyńskiego

II miejsce SP im. Jana Brzechwy w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Godziszce

III miejsca dla SP nr 36 w Bielsku-Białej i SP nr 2 w Jaworzu

Wyróżnienia dla ucznia klasy 4 z SP 33 w Bielsku-Białej Aleksandra Szczerby i dla uczennicy Natalii Hanula z ZSE w Bielsku-Białej

Gratulujemy!

Podziękowania dla: Klubokawiarnia "Perspektywa"

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Godziszce

Szkoła Podstawowa nr 36 z oddziałami integracyjnymi w Bielsku-Białej