Konkurs Pięknego Czytania - kl.2

• 19-06-2024 8:47

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- W. Szymborska

20 maja w naszej placówce odbył się Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas 2. Miał na celu: promocję czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową, modelowanie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie umiejętności interpretacyjnych i aktorskich, rozwijanie dbałości o piękno języka polskiego.

Przebiegał w dwóch etapach- w pierwszym uczestnicy odczytywali wybrany przez siebie i przygotowany w domu fragment utworu (każdy z nich miał na to 2 minuty). W II drugim natomiast każdy zawodnik losował numer fragmentu tekstu, który należało odczytać już bez przygotowania.

Ocenie podlegała płynność i bezbłędność czytania, interpretacja czytanego tekstu, wyrazistość i dykcja.

Uczniowie klas drugich zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, przez co jury miało trudny orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszego czytającego!!!

W rezultacie przyznano 3 miejsca na podium oraz 2 wyróżnienia:

I miejsce: Stefania G. kl. II c

II miejsce: Jakub P. kl. II b

III miejsce: Krystyna B. kI. II d

wyróżnienia: Gabriela L. kl. II d oraz Liliana M. ( kl. II a)

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom!!! Mamy nadzieję, że wydarzenie to zmotywuje zarówno startujących, jak i pozostałych uczniów do dalszych wyzwań czytelniczych!

Organizatorzy:

Katarzyna Żak