Złocista jesień na dobre zagościła w naszej świetlicy. Podczas październikowych zajęć dzieci wykonały wiele prac plastycznych związanych z obecną porą roku. Prace ozdobiły nasze świetlicowe gazetki. Przedstawiają one rozmaite zwierzątka , rośliny oraz krajobrazy.

Pierwszy tydzień października poświęcony był tematyce opieki nad zwierzętami. W tym czasie dzieci poznawały sposoby pomocy zwierzętom żyjącym na wolności oraz zostały zaznajomione
z pojęciem wolontariatu. Podczas zajęć mogły również opowiedzieć o swoich zwierzętach domowych i ich pielęgnacji.

Drugi tydzień spędziliśmy na przybliżaniu dzieciom zawodu nauczyciela. Podczas zajęć dramowych mogły wcielić się w rolę wychowawcy. Bardzo podobała im się ta zabawa
Dzieci wykonały również portrety swoich wychowawców i ozdobiły nimi nasze sale.

W trzecim tygodniu października dzieci zapoznawały się z zasadami bezpieczeństwa
na drodze. Oglądały filmy edukacyjne tworzone przez policję, na których mogły obserwować prawidłowe zachowania pieszych w drodze do szkoły. Poznały podstawowe znaki drogowe oraz wykonały ich makiety. Odbywały się również spacery edukacyjne w najbliższej okolicy szkoły.

Podczas ostatniego tygodnia miesiąca zaznajamialiśmy się z różnymi tradycjami obchodzenia Święta Zmarłych w poszczególnych kulturach. Wirtualnie odwiedziliśmy Stany Zjednoczone, Meksyk oraz Wielką Brytanię. Odbyło się również podsumowanie konkursu na Wzorowego Świetlika miesiąca października. Zwycięzcy w poszczególnych grupach to:

Gr. I – Nadia Rajewska kl. 2b

Gr. II – Iga Sularz kl. 1b

Gr. III – Allan Urbańczyk kl. 1d

Gr. IV – Zuzanna Rak kl. 2a, Bartek Ogiewa kl.2b

W czasie zabaw swobodnych dzieci chętnie układały budowle z różnego rodzaju klocków konstrukcyjnych, grają w gry planszowe oraz oglądają filmy animowane. Przygotowywaliśmy się również do Konkursu z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. https://padlet.com/agnieszkamarchewka/ka14uxsumm46z7lt

Zapraszamy do głosowania! Konkurs trwa do 19 listopada