„Walentynkowa biblioteka”

Było miło, przytulnie, wesoło i kreatywnie. Te określenia najlepiej charakteryzują to, co działo się na spotkaniu walentynkowym i warsztatach plastycznych dla wszystkich, którzy w ten dzień odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książki.

Wszystko rozpoczęło się od wspólnej zabawy z piórkami i prezentacji teatrzyku KAMISHIBAI. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 1d. Dzieci wysłuchały wzruszającego opowiadania „Czułość” autorstwa Antoine’a Guilloppé o potrzebie okazywania sobie uczuć, zarówno w świecie zwierząt jak i ludzi. Jednak tak naprawdę to opowieść o nas i czułości, jaka powinna panować między bliskimi. Opowiadanie uświadomiło słuchaczom jaką wartość mają uściski, dobre słowa i dodawanie otuchy, gdyż dzięki właśnie takim gestom, po prostu łatwiej i bezpieczniej jest żyć.

W dalszej części zajęć a także przez cały dzień, uczniowie z klas 1-3 wykonywali własnoręcznie kolorową, walentynkową zakładkę. Wszyscy „plastycy”, oczywiście wypożyczali książki. Aktywność i zaangażowanie uczestników było widać w każdy momencie zajęć, a cała akcja zakończyła się wielkim sukcesem:)

Zapraszam do fotorelacji.