Zapraszamy  do zapoznania się z ciekawymi przepisami lokalnych potraw, zebranymi w międzynarodowej książce kucharskiej „European Local  Cookbook” oraz do obejrzenia Wirtualnej Galerii Sztuki, która powstała jako podsumowanie całorocznej pracy nad projektem „My Little Homeland”.
W projekcie brały udział dzieci z klasy 2c.
wych. Olga Jagieła

Książka kucharska:

Galeria:

W tym roku szkolnym rozpoczynamy kolejną przygodę z międzynarodowym programem eTwinning. Klasa 2c bierze udział w projekcie „My Little Homeland” – „Moja mała ojczyzna”.
Dzieci będą miały okazję zaprezentować swój kraj oraz poznać ciekawe informacje z innych państw.
Współpracując z rówieśnikami z innych szkół europejskich, będziemy porozumiewać się w języku angielskim.

Nasze pierwsze zadanie projektowe wykonane. Przedstawiliśmy naszą małą ojczyznę - miasto Bielsko-Biała. Dzieci wykonały piękne plakaty.

A oto prezentacje polskich miast z naszego projektu:

Następnym zadaniem było poznanie flag europejskich oraz nauka pozdrowień w różnych językach.
W rezultacie powstał taki oto filmik:

Zaprezentowaliśmy także polskie stroje ludowe:

A oto nasze życzenia noworoczne dla kolegów i koleżanek z projektu:

Kolejne zadanie wykonane - prezentacja polskich potraw:

Na podsumowanie naszych działań, zebraliśmy wiele informacji w jednej prezentacji:

Nasi partnerzy: