Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "eTwinMap ". Oznacza to, że praca naszych uczniów i naszej szkoły, została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

Project "eTwinMap" był naprawdę wyjątkowy. Współpracujący nauczyciele i uczniowie odnieśli wielki sukces. Nasze starania zostały docenione. Otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości.

Tegoroczny projekt eTwinning udało się zrealizować w całości.
Dzieci z kl. 1c rysowały komiksową historyjkę kryminalną i wymieniały się obrazkami z partnerami z innych krajów. Następnie nagrywały dialogi w języku angielskim i polskim. Cała historyjka została stworzona przez uczniów, działających w grupach międzynarodowych. Z odcinków opowieści powstał bardzo ciekawy filmik.
Zapraszamy do poznania historii zaginionego pieska pt. „Detective Alex and Company - The lost Dog”.

W osobnym filmiku poniżej znajduje się szczęśliwe zakończenie przygód Rexa.

W kolejnych filmikach prezentujemy rysunki komiksowe naszych uczniów, z dialogami nagranymi przez dzieci z innych krajów.

Część 2:

Część 3:

A poniżej filmik z dialogami w języku włoskim, które nagrywały dzieci z Muggiò do obrazków narysowanych przez naszych uczniów - część 4.

Współpracując z uczniami z Włoch (Sesto Campano) , stworzyliśmy pierwszą część naszej detektywistycznej historyjki "The Lost Dog" - "Zaginiony Piesek". Dzieci rysowały obrazki, którymi się wymieniliśmy, a następnie nagrywaliśmy dialogi. Poniżej dwa filmiki z efektami naszej pracy:
Obrazki włoskie + głosy polskich dzieci                          Obrazki  polskie + głosy włoskich dzieci

Uczniowie klasy 1c pięknie się przedstawili swoim kolegom z projektu. Wykorzystując różne programy i aplikacje, stworzyliśmy taki wesoły filmik:

W naszym konkursie na projekt Logo zwyciężył pomysł ucznia z Turcji:

Pomysły dzieci na Logo

Kliknij, aby obejrzeć książeczkę:

W projekcie bierze udział wiele szkół europejskich, które zostały zaznaczone na mapie:

Klasa 1c, w roku szkolnym 2020-2021, bierze udział w projekcie „eTwinMap”

Uczniowie w wieku od 7 do 11 lat stworzą mapę tajemnic.

Poznają komiksową historię kryminalną, zaczerpniętą z podręcznika dla Szkoły Podstawowej, Poziom 2.

W ciągu całego roku szkolnego, każda szkoła będzie rysować krótkie odcinki opowieści i nagrywać dialogi w języku angielskim i własnym języku.

Następnie zrobimy krótkie filmy z rysunkami i dialogami które umieścimy na wspólnej mapie.

Koniec historii zostanie stworzony przez szkoły działające w grupach międzynarodowych. Każda grupa zrobi kreskówkę z zakończeniem historyjki, korzystając z Animatron lub innego narzędzia online.

W projekcie biorą udział uczniowie i nauczyciele z wielu państw europejskich: z Polski, Grecji, Włoch, Litwy, Turcji, Gruzji, Rumunii, Chorwacji, Mołdawii, Serbii, Bułgarii.

Kliknij na obrazki - filmiki: