W związku z koniecznością przerwania łańcucha transmisji koronawirusa opracowano  poniżej zalecenia dotyczące korzystania z biblioteki szkolnej oraz  traktowania wypożyczonych egzemplarzy po  wznowieniu pracy biblioteki:

1. w bibliotece uruchomiona zostaje tylko wypożyczalnia
  2. uczeń dezynfekuje ręce przed przyjściem do biblioteki
  3. w bibliotece maksymalnie przebywać może tylko 2 uczniów /jeden zwraca przy biurku wypożyczone pozycje drugi oczekuje na swoją kolej/
  4. lektury/ książki podaje nauczyciel,
  5. zawiesza się możliwość samodzielnego dostępu uczniów do półek
  6. egzemplarze wypożyczone do domu przyjmuje nauczyciel zaopatrzony w rękawiczki lateksowe lub nitrylowe oraz maseczkę,
  7. nauczyciel stara się ograniczyć bezpośredni kontakt z egzemplarzem do jego identyfikacji,
  8. bibliotekarzowi nie wolno dezynfekować zwracanych publikacji preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu,
  9. przyjęte egzemplarze będą poddane kwarantannie na okres 2 dni i odkładane w czytelni w wyznaczonych miejscach,
  10. po przyjęciu zwrotów nauczyciel zobowiązany jest do dezynfekcji powierzchni blatu  biurka
  11. nauczyciel zobowiązany jest do częstego wietrzenia biblioteki
  12. nowe procedury postępowania w bibliotece szkolnej  umieszczone zostaną przy wejściu do biblioteki szkolnej.
  13. opieka nad uczniami nieuczęszczającymi na zajęcia religii, wdż oraz etyki pozostaje bez zmian.