Zgodnie z tradycją naszej szkoły na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas pierwszych zostają przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Uczniowie dowiedzieli się także, jaki powinien być dobry czytelnik, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając. Odbył się również klasowy konkurs wiedzy o niedźwiedziu brunatnym a zwycięska drużyna otrzymała nagrody książkowe. Wszyscy samodzielnie zrobili piękne zakładki do książek, które będą przypominały nowym czytelnikom o spotkaniu w bibliotece. Skupione i poważne pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.   Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze –  na pierwsze samodzielne wypożyczenie książki.

Życzymy  naszym  najmłodszym  czytelnikom, aby  biblioteka  stała się  od  tej  pory ich  ulubionym  miejscem  spędzania  wolnego czasu.