Pasowanie na czytelnika

W grudniu witaliśmy w naszej szkolnej bibliotece najmłodszych milusińskich. Dla wszystkich klas pierwszych zorganizowano zajęcia biblioteczne Pasowanie na czytelnika. Najpierw dzieci dowiedziały się, skąd się bierze  książka, później odgadywały drogę książki od pisarza do księgarni i biblioteki oraz obejrzały krótki film na ten temat. Uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą książek oraz wziąć udział w quizach i zabawach. Wszyscy świetnie się bawili, rozwiązując zagadki, krzyżówki i ciekawe zadania związane z książką i biblioteką. Później dowiedzieli się o zasadach korzystania z biblioteki oraz o prawidłowym obchodzeniu się z książką. Ćwiczyli też czynność wypożyczania. Na zakończenie zajęć uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki a potem uroczyście wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek specjalnie przygotowane na tę okazję oraz dyplomy klasowe i …oczywiście mogli wypożyczyć sobie swoją pierwszą książkę.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

/Wisława Szymborska/

Zapraszamy więc do zabawy!