Kwiecień i maj to miesiące, w których bardzo często mówi się czytaniu i promocji książek. Z tej okazji chętni uczniowie wzięli udział w zabawie czytelniczej „Mój dzień z książkami” polegającej na uzupełnieniu pustych miejsc tytułami przeczytanych przez siebie książek. Pomysłodawczynią zabawy jest blogerka książkowa Lireal. Oryginalny tekst Autorki dostosowaliśmy do aktualnej sytuacji. Najciekawszymi i zabawnymi opowieściami podzielili się z nami Jakub Waloszek z 3d i Paweł Laskowski 3b.

Mój dzień z książkami

Zacząłem dzień z ,,Detektywem pingwinem i tajemnicą zaginionego skarbu'. Przez okno zobaczyłem ,,Dom na wzgórzu” i idących "Miejskich szpiegów", żeby zdążyć przed ,,Klątwą złotego smoka”. Podszedłem do ,,Oka węża” i przygotowałem komputer "Cudaczka wyśmiewaczka”. Podczas zdalnej lekcji nauczyciel powiedział: o ,,Tuzinie tajemnic” i zlecił mi zbadanie ,,Tajemnicy starej kamienicy”. W czasie obiadu ze ,,Złym Kocurkiem” zauważyłem „Monetę zagłady” pod ,,Pamiętnikiem czarnego noska”. Potem wróciłem do swojego pokoju w ,,Pałacu wśród róż” i uczyłem się o "Sekretach starej szkoły”. Następnie obejrzałem ,,Mazurskich w podróży” z,,Doktorem Dolittle i jego zwierzętami” i powiedziałem dobranoc ,,Anarukowi, chłopcowi z Grenlandii”.

Jakub Waloszek 3d

Mój dzień z książkami

Zacząłem dzień z „Królową Śniegu”. Przez okno zobaczyłem „Gęboluda” i idących „Wikingów”, żeby zdążyć do „Akademii Pana Kleksa”. Podszedłem do „Alicji w Krainie Czarów” i przygotowałem komputer „Jasia i Małgosi”. Podczas zdalnej lekcji nauczyciel powiedział: „Plastusiowy Pamiętnik” i zlecił mi zbadanie „Ostatniego Rycerza”. W czasie obiadu z „Naszą mamą czarodziejką” zauważyłem „Brzydkie kaczątko” pod „Zaczarowaną zagrodą”. Potem wróciłem do swojego pokoju w „Opowieści wigilijnej” i uczyłem się z „Cudaczkiem-Wyśmiewaczkiem”. Następnie obejrzałem „Dzieci z Bullerbyn” z „Tomkiem na wojennej ścieżce” i powiedziałem dobranoc „Superdziadkowi”.

Paweł Laskowski 3b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie. Autorów wyróżnionych opowieści zapraszamy po powrocie do szkoły po odbiór nagród do biblioteki szkolnej