Dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „JONASZ 2020”.

Laureatką konkursu wiedzy, a edycja tegoroczna dotyczyła Księgi Rodzaju, została Krystyna Kubas z klasy 6a. Krysia przygotowywała się do konkursu od października 2019. Przeszła eliminacje szkolne, dostała się do finału konkursu a ostatecznie zdobyła tytuł laureata.  Zakres materiału był obszerny i skomplikowany ale jak widać nie stanowiło to dla Krysi problemu.

W tym roku odbywała się również edycja fotograficzna tego konkursu pod nazwą „FOTO Jonasz”.

Swoją pracę zgłosiła Nikola Foksińska z klasy 8c wybierając jeden z tematów opartych na Księdze Rodzaju: „Dzisiaj wyznam moje grzechy”.  Praca nad ostateczną wersją zdjęcia trwały prawie trzy miesiące. Ostatecznie Nikola zdobyła tytuł Laureata I miejsca MEKWB- „FOTO-Jonasz”.

Gratulujemy Laureatkom- tym bardziej, że była to długa i ciężka praca oraz długie czekanie na ogłoszenie wyników (epidemia), swego rodzaju „samotność długodystansowca”. 😉