Biblioteka szkolna już po raz drugi włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod  honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Został on przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację
w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

W pierwszych dniach lutego odbyła się w bibliotece uroczystość wręczenia uczniom klas I wyprawek czytelniczych. Każdy pierwszoklasista otrzymał książkę „Pierwsze abecadło” oraz kreatywny alfabet, a także broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.
Mamy nadzieję, że dzięki współpracy rodziców, dziadków, opiekunów miłość do książek oraz pasja czytania będą rozwijać wśród uczniów wyobraźnię, ciekawość i że książki  będą im towarzyszyć na co dzień.
            Zachęcamy wszystkich do wypożyczania książek z biblioteki szkolnej i do  codziennego czytania
w wolnym czasie.

Życzymy miłej lektury!