Majowe święta

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja, obchodzimy w naszym kraju aż trzy ważne święta:

• 1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

• 2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

• 3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Każdego roku w naszej szkole organizowane są uroczystości upamiętniające te dni. Majowe święta stały się doskonałą okazją do odkrywania tajemnic polskiej kultury. Przypomnieliście sobie również legendy polskie, a chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez bibliotekę. Na konkurs wpłynęło tylko kilka prac- wykonanych w wielu technikach plastycznych, każda inna, a wszystkie – piękne. Zgodnie z zasadami konkursu przy ocenie prac brała Komisja pod uwagę: samodzielność, ogólne wrażenia artystyczne, wkład pracy, dobór i wykorzystanie materiałów, estetykę wykonania, kolorystykę, oryginalny pomysł. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze i najciekawsze. Po burzliwych naradach, kierując się zasadami regulaminowymi wyniki przedstawiają sie następująco:
I miejsce Kinga Kotala i Oliwia Tymrakiewicz
II miejsce Nadia Tymrakiewicz
III miejsce Hania Hnatyszyn.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom, za poświęcony czas oraz włożoną pracę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.