W dniu 17 marca uczniowie klas II uczestniczyli w lekcji kulturowej na temat Dnia Świętego Patryka - patrona Irlandii. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki ukryte przez irlandzkiego skrzata (leprechaun) w różnych miejscach sali lekcyjnej. W celu zdobycia legendarnego garnka ze złotem (pot of gold) uczniowie musieli wykonać różne zadania, min. wskazać Irlandię na mapie, połączyć symbole związane z Dniem Świętego Patryka z ich opisami w języku angielskim, zatańczyć taniec skrzatów, a także pokolorować obrazki zgodnie z ich opisami w j. angielskim. Było wesoło, zielono i bardzo aktywnie.

St Patrick and leprechaun - see you next year!