Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - w naszej szkole postanowiliśmy poświęcić temu wydarzeniu nie tylko jeden dzień. Już w środę, 17 lutego, rozpoczęły się drużynowe rozgrywki językowe klas 3, które dostarczyły wszystkim sporo emocji, wiedzy i umiejętności. W skład każdego zespołu wchodziło trzech uczniów, dla których wykazanie się znajomością poprawnej polszczyzny było nie lada gratką. W pierwszym dniu uczniowie dowiedli swojej znajomości ortografii. W kolejnych dniach konkurencje wymagały nie tylko wiedzy i znajomości zasad ortograficznych i gramatyki, ale także refleksu, sprytu, logicznego myślenia oraz umiejętności czytania łamańców językowych. Pozostali uczniowie wspomagani przez swoich nauczycieli ujawnili talenty twórcze układając „tasiemca wyrazowego” na podstawie, którego powstały piękne prace plastyczne. W szkolnych potyczkach z języka polskiego zwyciężyła klasa 3, a pozostałe drużyny dzielnie dotrzymywały jej kroku. Uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, książkami i słodyczami.