Już po raz 17, 9 lutego 2021 roku w Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo było świętowane jedynie przez państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Temat bezpieczeństwa w sieci oraz bezpiecznego korzystania z narzędzi sprzętów z dostępem do internetu to temat wciąż aktualny szczególnie w czasach pandemii, gdzie urządzenie z dostępem do sieci stało się dla wielu osób oknem na świat. Poniżej zamieszczam linki do materiałów dla dzieci i dorosłych.

Źródło: www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

DLA UCZNIÓW

"Razem w sieci z plikiem i folderem" – bezpieczeństwo w sieci oraz zasady pracy i nauki przed komputerem

"Sieciaki – misja bezpieczny internet"  słuchowisko

Necio.pl – serwis o bezpieczeństwie w sieci dla dzieci od 3-6 lat

DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

"Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online" – Podcasty Polskiego Centrum Safer Internet

"Domowe zasady ekranowe" – zasady korzystania z telefonów, tabletów i komputerów z dostosowaniem do wieku i potrzeb domowników

"Zasady bezpieczeństwa w internecie dla dzieci 3-6 lat"

"Co moje dziecko robi na YouTube"

"Uzależnienie od internetu. Jak uchronić przed nim dziecko?"