Nasza szkoła włączyła się w akcję informacyjno-edukacyjną pt: ,,Wirusoochrona’, zainicjowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach.
AKCJA  miała na celu:
- promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy,
-  wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk,
- zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Nauczyciele przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem otrzymanych materiałów i własnych pomysłów. Najmłodsi uczniowie z zaciekawieniem oglądali filmiki edukacyjne i dzielili się swoją wiedzą na temat higieny i ochrony przed wirusami. Pierwszoklasiści z ogromnym zaangażowaniem przedstawili „bakterie chorobotwórcze”, wykorzystując liście, kasztany i plastelinę. Zdobytą wiedzę dotyczącą higieny, uczniowie zastosowali w praktyce np. myjąc ręce zgodnie z zasadami prawidłowego mycia, stosując się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa, takich jak noszenie maseczki czy dezynfekcja.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli  w lekcjach, wykonywali pomysłowe prace plastyczne oraz plakaty, rozwiązywali krzyżówki.  Uczniowie wzięli również udział w pogadance  dotyczącej zdrowego stylu życia  w oparciu o przygotowaną „Piramidę zdrowia” oraz samodzielnie przygotowali surówki i sałatki. Po przeprowadzeniu akcji, z materiałów informacyjnych powstała gazetka szkolna na korytarzu.